SU İZOLASYON ASTARI

IZODETAY CRYS 01 ASTAR
Çimento esaslı su yalıtım malzemesi, astarıdır. Negatif ve pozitif yönde etki eder. Özel yapısı sayesinde betonun içine derinlemesine nüfuz eder gözeneklerde ve kılcal boşluklarda sürekli kristaller oluşturur. Bu kristaller, kılcal yapıda suyun geçişini engelleyerek tam bir yalıtım sağlar.
Kılcal boşlukları doldurur. Bu sayede yüzeyin üst kısmını sağlamlaştırır ve sonradan uygulanacak yalıtım maddeleri için mükemmel bir zincir oluşturur.
UYGULAMA ŞEKLİ
ASTAR OLARAK KULLANIMDA: Uygulanacak yüzey daha önceden kir, yağ, yapışmayı engelleyici maddelerden temizlenmeli. Kir birikintileri, serbest beton paçacıkları tazyikli su jeti ile temizlenmeli. Yüzeyde bulunan çatlak ve çukurlar uygun tamir harcı ile onarılmalı.Bu uygulamaların ardından zemin hafif nemlendirilmeli. 20 Kg İZODETAY CRYS 01 9-10 Kg su konulmuş başka bir kova içerisine yavaş yavaş boşaltılırken 1000 d/d karıştırıcı ile karıştırılıp fırça ile uygulanacak kıvama getirilir. Hazırlanan şerbet fırça yardımı ile hep aynı yönde zemine iyice emdirilir. Kuruma süresi hava şartlarına bağlı olarak 5-6 saat aralığındadır. (Güneşli havalarda ara ara nemlendirilir.)
İZOLASYON OLARAK KULLANIMDA: Astar uygulamasında tarif edilen uygulama şekli aynen yapıldıktan sonra 20 Kg İZODETAY CRYS 01 7 Kg su konulmuş başka bir kova içerisine yavaş yavaş boşaltılırken 1000 d/d karıştırıcı ile karıştırılıp fırça ile uygulanacak kıvama getirildikten sonra 2 kat hep aynı yönde uygulanır.
SARFİYAT
Astar uygulamasında : 700-800 grm/m²
İzolasyon uygulamasında : 2000-2.500 grm/²
AMBALAJ VE DEPOLAMA
20 Kg’lık plastik kovalarda. Orjinal ambalajında 12 ay
raf ömrü vardır. SU ve nemden korunmalıdır
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Gri ve renkli toz halinde.
Yoğunluk : 1150 Kg/m³
Su karışım oranı : 7 ila 10 Kg arası
Uygulama sıcaklığı : +5°C ile + 30°C
UYARI: Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız.
Gözlük ve deri temasından kaçınınız. Deri teması halinde
bol su ve sabun ile yıkayınız.
Göz teması halinde bol su ile yıkayınız
ve hemen doktara başvurunuz.